Przeciwutleniacze dobre na oparzenia słoneczne i zmarszczki

Posted by zaplecza on Wrzesień 6th, 2012 — Posted in Uncategorized

  Tags: , , , , , , , , ,

Przeciwutleniacze są naturalnymi substancjami. Do ich grona zalicza się witaminy i składniki mineralne, a zwłaszcza polifenole, które są w większości roślin.

Antyoksydanty mają zdolność do walki z „wolnymi rodnikami” – niestabilne związki, które atakują ludzkie komórki i niszczą DNA. Uszkodzone komórki skóry prowadzą do przyspieszonego starzenia w postaci zmarszczek, suchości skóry, podkrążonych oczu. Wolne rodniki są w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą jemy, w świetle słonecznym, i zanieczyszczeniach – w zasadzie, po prostu wszędzie. Jedyny sposób aby im zapobiec jest wprowadzić dietę bogatą w przeciwutleniacze. Innym jest zastosować je na skórę, gdzie przedostając się pod nią wzmacniają jej komórki i utrzymują je w zdrowiu.

Antyoksydanty, które niwelują uszkodzenia skórne i spowolniają proces starzenia to:
• Olej z acai
• Kwas alfa-liponowy
• Ekstrakt z zielonej herbaty
• Retinol
Witamina C
• Koenzym Q-10 (koenzym Q-10)
• Kofeina
Retinol
Witamina A i jej pochodne są wydajne i sprawdzone jako przeciwstarzeniowe przeciwutleniacze. Retinol jest składnikiem, który wspiera produkcję kolagenu i sprawia, że skóra staje się pulchniejsza, zmniejszając przy tym zmarszczki. Ten składnik odżywczy poprawia także odcień skóry i kolor oraz zmniejsza plamy cętkowane (przebarwienia) na skórze..
Jednakże, korzystanie z produktów na bazie retinolu na dłuższą metę może spowodować wysuszenie oraz łuszczenie się naskórka. W trakcie używania retinolu należy często smarować się kremem ​​do opalania.

Witamina C
Wraz z wiekiem organizm zmniejsza produkcję kolagenu i elastyny, które chronią skórę i dbają o jej siłę, elastyczność i sprężystość. Dowody wskazują, że przeciwutleniacze znalezione w witaminę C może stymulować produkcję kolagenu i zmniejszyć cienkie linie mimiczne, zmarszczki oraz blizny.
Witamina C znajduje się również w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy i płyny.

Koenzym Q-10
Twój organizm naturalnie produkuje koenzym Q-10 do neutralizacji wolnych rodników w komórkach, ale wraz z wiekiem, poziom koenzymu Q-10 spada. To sprawia, że komórki skóry stają się bardziej podatne na uszkodzenia przez wolne rodniki. Proces ten uzasadnia zastosowanie przeciwutleniaczy w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak żele, serum i różnego rodzaju kremy. Jedno z badań pokazuje, że koenzym Q-10 pomaga zredukować zmarszczki wokół oczu (kurze łapki).
Ciekawostka : Koenzym Q-10 nadaje jasno – pomarańczowy kolor, więc produkty zawierające ten składnik to będą pomarańczowe lub żółte.

Kofeina
Kofeina jest również silnym przeciwutleniaczem, ale czy może być stosowany na skórę, aby odwrócić proces starzenia? Składnik ten jest coraz częściej dodawany do produktów pielęgnacji skóry. Czemu tak się dzieje? Mianowicie, udowodniono, że kofeina może hamować wzrost raka skóry, a używana zewnętrznie, może zmniejszyć głębokość zmarszczek, w szczególności kurzych łapek wokół oczu.

Olej z acai
Owoce Acai to jagodowe owoce pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej. Są one pełne antyoksydantów, mają ich więcej niż w innych owocach. Olej wytłaczany na zimno walczy z procesem starzenia się poprzez leczenie poparzeń słonecznych i wygładzanie zmarszczek. Poziom przeciwutleniaczy w oleju acai jest wysoki, a wartość ich jest niezmienna nawet po przechowywaniu.

Kwas alfa-liponowy
Kwas alfa-liponowy jest wytwarzany w organizmie i znajduje się w każdej komórce. Jako przeciwutleniacz, atakuje wolne rodniki w organizmie – może również przenikać przez błony komórek skóry, aby je zniszczyć. Kwas alfa-liponowy jest promowany na rynku jako substancja, która może wymazać zmarszczki, zmniejsza pory i dać skórze zdrowy blask.

Większość z opisanych substancji można znaleźć na zdrowieiprofilaktyka.plw produktach calivita w najtańszych cenach

Ekstrakt z zielonej herbaty
Wysokie stężenie w herbacie polifenoli również zwalcza wolne rodniki. Prowadzone badania wykazały, że składniki zawarte w herbacie mogą zmniejszyć poparzenia słoneczne i chronią skórę przed rakiem skóry. Wykorzystywanie wyciągu z zielonej herbaty w ramach ochrony przeciwsłonecznej może przynieść podwójne korzyści. Przeciwzapalne, polifenole stosowane w kremach mogą spowolnić oznaki starzenia i zmniejszają zmarszczki i zwiotczenie skóry.

 

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.