Aby zachować mocne kości

Posted by zaplecza on Kwiecień 6th, 2012 — Posted in Uncategorized

  Tags: , , , , , , , ,

Aby zachować mocne kości, nasze ciało stale niszczy stare komórki kostne i tworzy nowe, tak jak skóra zrzuca stare i zastępuje nowymi komórkami. By napędzać wzrost kości oraz zachować ich gęstość, siłę i zapobiegać osteoporozie, musimy zadbać o dostawę wapnia w naszej diecie.

By nasz organizm przyswajał dość wapnia potrzebna jest witamina D. Bez niej można przyjmować wapno w różnych postaciach przez cały dzień a organizm i tak potraktuje je jak odpad. Witamina D pełni kluczową rolę w absorpcji wapnia z pożywienia.

Wraz z odpowiednimi ćwiczeniami, wapń i witamina D wspólnie pracują nad poprawą gęstości kości – i naszego dobrego zdrowia. Oto kilka rad, jak zdobyć więcej wapnia i witaminy D w diecie.

Twój organizm nie wytwarza wapnia we własnym zakresie. Najlepszym sposobem, aby uzyskać więcej wapnia jest poprawa diety. Pokarmy, które są bogate w wapń to szpinak, jarmuż, kapusta, soja, biała fasola, niektóre ryby (jak sardynki, łosoś, okoń i pstrąg tęczowy), oraz żywności, które jest często wzbogacana o wapń ( np. sok pomarańczowy, płatki owsiane, śniadaniowe).

Dużo trudniej jest uzyskać wystarczającą ilość witaminy D z pożywienia. Witamina D jest tylko w kilku produktach i często w bardzo małych ilościach. Pokarmy, które dostarczają witaminy D obejmują tłuste ryby (np. tuńczyk, makrela i łosoś), wątroba wołowa, ser, żółtka jaj. Pokarmy wzbogacone w witaminę D to niektóre produkty mleczne, sok pomarańczowy, mleko sojowe, i zboża.

Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D z diety nie jest łatwe. Badania pokazują, że tylko około 20% naszej witaminy D pochodzi z żywności, którą jemy.

Czy wiesz, że organizm ludzki może także pozyskiwać witaminę D na własną rękę? Gdy wyjdziesz na światło dzienne z odsłoniętą skórą, organizm naturalnie zacznie wytwarzać witaminę D.

Zarówno wapń jak i witaminę D powinniśmy dostarczać poprzez dobrze zrównoważoną dietę. W praktyce jednak nie zawsze jest to takie proste. Dla niektórych osób suplementacja wapniem i witaminą D może być koniecznością. Im jesteśmy starsi, tym jest trudniej dla naszego organizmu zregenerować zniszczone kości. Jest to szczególnie ważne dla kobiet po okresie menopauzy. Starzenie się również utrudnia absorpcję wapnia i syntezę witaminy D.

Aby dbać o zdrowie naszych kości i silne mięśnie z pomocą przyjdzie Preparat Firmy CaliVita Strong Bones Plus. Jest to dobrze skomponowany zestaw – odpowiednio dobrane proporcje wapnia oraz magnezu aby zwiększyć jego przyswajalność. Preparat ten jest uzupełniony w witaminę D.

1 komentarz »

Comment by Mr WordPress

Hi, this is a comment.
To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Posted on Kwiecień 6, 2012 at 3:18 pm

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.